SPRZĘT - Robot ASIMO firmy Honda ... [VIDEO] - KEDAR - komputery, oprogramowanie, serwis ...

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

SPRZĘT - Robot ASIMO firmy Honda ... [VIDEO]

 

Robot ASIOMO firmy Honda ...

Pokazany przez firmę Honda ASIMO wygląda podobne, jak swój porzednik. Nowy ASIMO jest lżejszy, szybszy i silniejszy niż kiedykolwiek. ASIMO o wysokości 130 cm zmniejszył swoją wagę w stosunku do poprzedniego modelu o 6 kg do 48 kg,. Stopień swobody wzrósł o 23 DOF do wartości 57 DOF, a prędkość obrotowa i biegania wzrosła z 6 km/h do 9 km/h. ASIMO potrafi chodzić do przodu i tyłu, nawet po nierównej powierzchni, wchodzi i schodzić po schodach, podskakiwać, a nawet skakać na jednej nodze. Ręce ASIMO są na tyle zręczne (niezależnie kontrola palcy), że może nawet posługiwać się językiem migowym. Dodatkowo z wykorzystaniem czujników dotykowych i wizualnych potrafi rozpoznawać przedmioty i obsługiwać je (wlewanie płynu z butelki do papierowego kubka bez zgniatania go).
Nowy ASIMO może interpretować dane z wielu czujników i sprawdzać jakim zmianom ulega otoczenie. Potrafi dokładnie śledzić i przewidziywać ruch wielu ludzi, wykorzystywać czujniki audiowizualne w celu rozpoznawania mowy w hałaśliwym i zatłoczonym otoczeniu.
ASIMO jest teraz w stanie wykorzystać czujniki i inteligentnie, samodzielnie przewidywać na podstawie własnych dotychczasowych doświadczenia, co należy zrobić, bez bezpośredniej ingerencji operatora. Celem Hondy jest umożliwienie ASIMO współpracować z ludzimi, bez konieczności stałego nadzoru, tak aby ASIMO był w stanie chodzić bez wpadania na nikogo, przewidyjąc ryzyko kolizji.
Honda ogłosiła również, że ustanowiła Honda Robotics jako nową wspólną nazwą do reprezentowania wszystkich swoich technologii i zastosowań produktów z zakresu robotyki.
Źródło: Spectrum IEEE

 
 
ASIMO chodzi, skacze ...
HONDA ASIMO ...
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego