SPRZĘT - Błyskawicznie ładujący się akumulator Huawei'a ... - KEDAR - komputery, oprogramowanie, serwis ...

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

SPRZĘT - Błyskawicznie ładujący się akumulator Huawei'a ...

 

Prototypowy akumulator HUAWEI'a

Co jakiś czas naukowcy informują o kolejnej technologii, która ma zrewolucjonizować rynek urządzeń przenośnych i zapewnić im o wiele dłuższy czas pracy na baterii niż dotychczas. Niestety na efekty tych zapowiedzi trzeba bardzo długo czekać, a tymczasem firma Huawei postanowiła pójść w nieco innym kierunku i zaprezentowała akumulator, która zamiast wydłużyć żywotność, ładuje się nawet dziesięć razy szybciej od obecnie stosowanych rozwiązań.

 
 
Huawei Battery (video 1)

Oczywiście od dłuższego czasu są już dostępne technologie, które mają przyspieszyć proces ładowania akumulatorów (np. Qualcomm Quick Charge), głównie poprzez manipulację natężeniem i napięciem prądu. Mimo to Chińczycy twierdzą, że ich rozwiązanie znacznie przewyższa wcześniejsze systemy i w niektórych przypadkach może być od nich nawet dziesięciokrotnie szybsze. Chodzi tu o o nowy rodzaj akumulatora litowo-jonowego, który został pokazany podczas 56 Sympozjum Baterii odbywającego się w Japonii. Za stworzenie tego rozwiązania odpowiada dział Watt Lab, który podaje, że prototypowy akumulator o pojemności 600 mAh udało się zapełnić do poziomu 68% w ciągu zaledwie dwóch minut (dla porównania, konkurent w tym czasie osiągnął 2%), natomiast wersję 3000 mAh naładowano do 48% w 5 minut. Zastanawiające jest jednak to, że do ładowania w obu przypadkach wykorzystano specjalną stację dokującą, a nie oryginalny telefon.

 
 
Huawei Battery (video 2)

Takie wyniki mogą budzić podejrzenia o negatywny wpływ na żywotność akumulatorów, jednakże inżynierowie Huawei twierdzą, że ich rozwiązanie w żaden sposób nie wpływa na ten parametr. Niestety nie zdradzono tu jakichkolwiek szczegółów technicznych ani nie podano przybliżonej daty wprowadzenia nowego rozwiązania na rynek, więc ciężko przewidzieć, kiedy mogłoby ono zostać wdrożone w pierwszych telefonach. Pozostaje więc mieć nadzieję, że dalsze prace nie potrwają zbyt długo. Na pewno zależy na tym Huawei, ponieważ gdyby zaprezentowane wyniki się sprawdziły, Chińczycy mogliby zyskać dużą przewagę nad konkurentami, co jeszcze bardziej poprawiłoby ich stale umacniającą się pozycję rynkową.
Źródło: pclab.pl; Huawei

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego