PROGRAMY - ADBLOCK PLUS, skuteczne blokowanie reklam ... - KEDAR - komputery, oprogramowanie, serwis ...

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

PROGRAMY - ADBLOCK PLUS, skuteczne blokowanie reklam ...

 

Adblock Plus to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń służących do blokowania reklam w internecie. Program występuje w postaci wtyczki do wszystkich popularnych przeglądarek - Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer, Safari czy nawet Yandex Browser. Nie wymaga zatem instalacji dodatkowych narzędzi i integruje się bezpośrednio z naszą przeglądarką.
Do zalet programu należy przede wszystkim wysoka skuteczność w blokowaniu reklam. Narzędzie radzi sobie nie tylko z wyskakującymi banerami, ale również z reklamami osadzonymi bezpośrednio na stronach internetowych, Facebooku czy nawet na YouTube. Na uwagę zasługują również duże możliwości konfiguracji - użytkownik może określać, na których stronach wstrzymać blokowanie, a także dodawać nowe reguły blokowania do specjalnej listy.


ADBLOCK PLUS
System operacyjny:
Linux, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows XP, Windows Vista, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Mac OS X

Rodzaj licencji:
bezpłatny, licencja open source

Strona producenta (aktualna wersja do pobrania):

UWAGA: Wersja programu uzależniona od rodzaju przeglądarki.
 
 
Zobacz screeny ...
 
 

FUNKCJE PROGRAMU:
Blokowanie: AdBlock Plus jest w stanie zablokować zdecydowaną większość reklam pojawiających się w sieci, jak na przykład wyskakujące okienka pop-up, banery i reklamy wideo. Program działa również na takich portalach społecznościowych jak Facebook czy YouTube. 

Personalizacja: użytkownik ma możliwość samodzielnego wprowadzenia linków reklam, które chce zablokować. 

Wyjątki: niektóre strony internetowe istnieją wyłącznie dzięki reklamom. Dlatego też ich twórcy skonfigurowali je w taki sposób, aby AdBlock Plus mógł rozpoznać tak zwane dozwolone reklamy, które nie mogą być przez program blokowane. 

Ochrona anti-tracking: program oferuje również użytkownikom możliwość anonimowego poruszania się po sieci. Dzięki temu możemy uniknąć śledzenia naszych ruchów w sieci wykorzystywanych następnie przez firmy zajmujące się reklamą. Aby aktywować tę funkcję, wystarczy po prostu kliknąć w opcję Dodaj w odpowiednim oknie dialogowym. 

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego