NEWSY /20151030/ - Microsoft planuje amnestię dla piratów z Windows 7 i Windows 8.1 ... - KEDAR - komputery, oprogramowanie, serwis ...

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

NEWSY /20151030/ - Microsoft planuje amnestię dla piratów z Windows 7 i Windows 8.1 ...

 
Microsoft nie ma zamiaru ścigać piratów, którzy korzystają z systemów Windows 7 i Windows 8.1. Zamiast tego chce namówić takie osoby do zakupienia legalnej licencji na Windows 10. Microsoft udostępnił Windows 10 jako bezpłatną aktualizację systemów Windows 7 i Windows 8.1. Wszyscy posiadacze maszyn ze starszym oprogramowaniem Microsoftu mogą zaktualizować swoje maszyny bez żadnych opłat do najnowszej wersji. Z początku pojawiły się plotki, jakoby Microsoft miał po aktualizacji zalegalizować systemy, które do tej pory korzystały z cracków lub nielegalnego klucza produktu. Plotki okazały się jednak nieprawdziwe.
Pirackie systemy Windows 7 i Windows 8.1, nawet jeśli zostaną zaktualizowane przez Microsoft do Windows 10, nadal w świetle prawa pozostają pirackim oprogramowaniem. Twórcy systemu Windows nie mają jednak zamiaru ścigać piratów. Zamiast tego firma z Redmond oferuje użytkownikom, którzy korzystają teraz z nielegalnej kopii systemów Windows 7 i Windows 8.1 lub kupiły nielegalny klucz zalegalizowanie swojego systemu za opłatą. Po zapłaceniu za Windows 10 bezpośrednio u Microsoftu lub kupując licencję u jednego z autoryzowanych partnerów użytkownicy mogą pobrać pliki instalacyjne systemu i zaktualizować piracki system do legalnej wersji.
Okazuje się, że Microsoft wykrył, że wiele osób aktualizujących piracki system do Windows 10 decydowało się na zakup legalnego klucza - nawet jeśli wcześniej korzystali z Windows 7 lub Windows 8.1 dzięki crackom i nielegalnym kluczom. Microsoft chce uprościć proces legalizowania systemu wśród takich osób i oferuje narzędzie, które pozwala na dokonanie tego jednym kliknięciem. Wystarczy wpisać kod systemu w sklepie Windows Store.
Źródło: pcworld.pl
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego