NEWSY /20151030/ - Gadu-Gadu ma nowego właściciela ... - KEDAR - komputery, oprogramowanie, serwis ...

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

NEWSY /20151030/ - Gadu-Gadu ma nowego właściciela ...

 
Gadu-Gadu, jeden z najsłynniejszych polskich komunikatorów internetowych, ma już nowego właściciela. Usługę kupiła zarejestrowana na Cyprze firma Xevin Consulting Limited, które od dzisiaj (30 października) jest administratorem danych osobowych korzystających z aplikacji osób. Przedsiębiorstwo zapewnia że przejęcie nie wpłynie w jakikolwiek sposób na funkcjonowanie serwisu, a użytkownicy platformy mają czas do 15 listopada żeby ewentualnie odinstalować komunikator ze swojego urządzenia. W przeciwnym wypadku firma uzna że nastąpiło zawarcie umowy licencyjnej na korzystanie z Gadu-Gadu na opisanych w regulaminie warunkach.
Gadu-Gadu zadebiutowało na rynku w 2000 roku i szybko spotkało się ze sporym zainteresowaniem polskich internautów. Właściciele aplikacji w okresie świetności platformy mogli pochwalić się nawet kilkudziesięcioma milionami aktywnych kont, a sam program był pierwszym na świecie komunikatorem użytym do publicznej dyskusji na orbicie okołoziemskiej - była to rozmowa pomiędzy jego użytkownikami a pracownikami Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z 27 czerwca 2008 roku. Niestety, Gadu-Gadu ostatecznie przegrało walkę o klientów z założonym przez Marka Zuckerberga Facebookiem i innymi podobnymi portalami o charakterze społecznościowym.
14 października spółka GG Networks oficjalnie poinformowała że ma zamiar sprzedać rozwijaną przez siebie aplikację. Sprawa wzbudziła spore zainteresowanie w mediach, ponieważ komunikator na stałe wpisał się do historii polskiego internetu i nawet dziś korzysta z niego ponad 2 mln osób. Teraz natomiast wiemy, kto będzie nowym właścicielem usługi. Na jej zakup zdecydowała się firma Xevin Consulting Limited. Niestety, obecnie nie wiemy co przedsiębiorstwa ma zamiar zrobić z Gadu-Gadu. Szczegółowe informacje w tej sprawie powinniśmy poznać w przyszłości, ale warto zaznaczyć że na oficjalnie stronie usługi pojawił się komunikat z którego wynika że transakcja nie powinna mieć wpływu na korzystanie z serwisu.
Źródło: pclab.pl
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego